+90 507 370 25 80 tukeformlife@gmail.com FATİH MAH. ALİ NADİ ÜNLER BULVARI NO:85/C ŞEHİTKAMİL/ GAZİANTEP (CELAL DOĞAN PARKI KARŞISI)

TUNCAY KELBAŞ KİMDİR?

 

BESLENME ve DİYET UZMANI
DYT. Tuncay KELBAŞ,
 
1986 yılında Gaziantep’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te dereceyle bitirmiştir.   
2007 Yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazandı.
Üniversite eğitim süresince,
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANELERİ,
MEHMET KEMAL DEDAMAN HEMATOLOJİ ONKOLOJİ HASTANESİ,
SEMİHA KİBAR ORGAN NAKLİ VE DİYALİZ HASTANESİ,
YILMAZ - MEHMET ÖZTAŞKIN KAL
P HASTANESİ,
MUSTAFA ERASLAN VE FEVZİ MERCAN ÇOCUK HASTANESİ VE
GEVHER NESİBE HASTANESİNDE TAM ZAMANLI BİR YIL BOYUNCA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE STAJYER DİYETİSYEN OLARAK EĞİTİMLERİNİ ALMIŞTIR.
KURUM STAJYERİ OLARAK,
ERCİYES ÜNİVERSTESİ PERSONEL YEMEKHANESİ,
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ YEMEKHANESİ,
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ KREŞ VE ANAOKULUNDA MENÜ PLANLAMA ,
YETİŞKİN ÇALIŞAN, ÖĞRENCİ VE KREŞTEKİ ÖĞRENCİLERİN GÜNLÜK YETERLİ VE DENGELİ BESLENMESİ İÇİN ALMASI GEREKEN KALORİ HESABI, YEMEKLERİN MALİYETİ, BESİNLERİN TESLİM ALINMASINDAN SUNULMASINA KADAR OLAN AŞAMASINDA GEREKLİ ARAÇ VE GEREÇLERİN HİJYEN VE SANİTASYONU TAKİP KONTROLÜNÜ,MALİYET KAZANCINI,ALINACAK BESİN VEYA ARAÇ GEREÇLERİN ŞARTNAME HAZIRLANMASINDA VERİLEN GÖREVLERİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRMİŞTİR.
ELEKTİF STAJINI,
SAĞLIK BAKANLIĞI GAZİANTEP 25 ARALIK DEVLET HASTANESİ’ NDE,
MENÜ PLANLAMA, MUTFAK PERSONELİNE HİJYEN VE DİYET YEMEKLERİ EĞİTİMİ ARDINDAN POLİKLİNİK YAPARAK VE KLİNİK HİZMETLERDE BESLENME EĞİTİMİ VEREREK TAMAMLADI. AYRICA EVDE HASTA BAKIM HİZMETİ ADI ALTINDA HASTALARA BESLENME EĞİTİMİNDE BULUNMUŞTUR.
ARAŞTIRMA KONUSU: GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMALAR (GDO)
BİTİRME TEZİ: YETİŞKİN BİREYLERİN BİTKİSEL ÜRÜN KULLANIM DURUMUNU SAPTADIKTAN SONRA 2013 Yılında ‘’ Diyetisyen ‘’ unvanı alarak başarıyla mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası mesleki eğitimini, katıldığı kurs ve seminerlerle devam ettirmektedir.
2014 -2015 yıllarında T.C. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI İZMİR ASKER HASTANESİ ' NDE YEDEK SUBAY OLARAK TEĞMEN RÜTBESİYLE DİYET POLİKLİNİĞİ, KLİNİK VE MUTFAK GÖREVLERİNİ MESLEĞİNİ İCRA EDEREK VATANİ GÖREVİNİ TAMAMLAMIŞTIR
Çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışman diyetisyen olarak kariyerine devam eden Araştırmacı yazar Tuncay KELBAŞ, bireysel danışmanlık hizmetlerine GAZİANTEP DİYET ve BESLENME merkezinde devam etmektedir. Alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve kalıplaşmış diyet listelerini bir kenara bırakıp kişiye özel diyet ve beslenme tedavisini ilke edinerek farkını ortaya koymaktadır.
 
GAZİANTEP DİYET ve BESLENME MERKEZİ İLETİŞİM NUMARASI : 0507 370 25 80